Černá krása na zádech

Boris Bidjan Saberi

Pokud nějaký kus pánského šatníku prošel v minulých letech stavy naprostého zatracení i bezděčné lásky, byl to právě batoh, který ještě nyní, v době nakloněné pouličnímu stylu jako nikdy předtím, vyvolává v mnohých lidech přinejmenším sarkastický úšklebek. Batohům pomohl i vzrůstající kult tzv. youth culture, který v módě převadí dětské, respektive chlapecké oblečení do “dospělých” verzí.

Abychom vám dokázali, že batoh opravdu neslouží jen alpinistům či dalším horalům a dobrodruhům, ale že může být stejně stylovým doplňkem a nezadá si s ostatními pánskými městskými zavazadly, vybrali jsme dnes pro vás čtveřici batohů, které spojují dvě věci: pocházejí z dílen mladých návrhářů z celého světa a popírají fakt, že jaro a léto musí nutně být přeplněné barvami.

3.1. PHILLIP LIM

3.1 Phillip Lim

Americký návrhář asijského původu Phillip Lim a jeho značka 3.1 přišli na jaro/léto 2012 se zajímavou verzí zavazadla, která v sobě ukrývá to nejlepší z batohu i obyčejného koženého vaku. Vyrobena z prvotřídní kůže je typickým případem již zmiňovaného kultu dětské módy. (The Corner)

ALEJANDRO INGELMO

Alejandro Ingelmo pro svá zavazadla z jarní kolekce sice nevytvořil unikátní design a jeho prioritou nebyl ani zásek v příběhu historie batohů. Ingelmo vzal batoh tak, jak ho známe, a převedl ho do exkluzivního zpracování pomocí kůže. (The Corner)

Alejandro Ingelmo

AI_ANDREA INCONTRI

AI_Andrea Incontri

Multifunkční je v případě batohu z dílny značky AI_Andrea Incontri zavádějící přídavné jméno. Daleko lépe by se k němu hodil přívlastek transformer, protože tento třídílný kožený skvost je opravdu zcela unikátním designérským počinem. Nejen, že si můžete jednotlivé segmenty používat podle potřeby, dokonce je možné celý batoh stočit do ruličky, svázat přezkami a používat ho jako jednodílné psaníčko či aktovku. (The Corner)

BORIS BIDJAN SABERI

Boris Bidjan Saberi

Německý návrhář tureckého původu Boris Bidjan Saberi se k vytvoření tohoto batohu spojil se značkou Images, se kterou dal život fúzi batohu a messenger bag, kterou, vyvedenou ve lnu, ještě navíc obohatil o prvek nerezového kovu. (oki-ni)