Česká preppy culture

img

Přemýšleli jste někdy nad tím, co si na sebe vezmete do školy? Časopisy jsou plné hesel typu „Móda je nutnou seberealizací!“ a „Dbejte o svůj zevnějšek!“, ale buďme upřímní – ve skutečnosti jsou hodiny strávené ve škole natolik praktické, že cestu do školy málokdo z nás pojímá jako pouť za vlastním vyjádřením.

1. místo - Juraj
“Vyfotili mě před Právnickou fakultou a já jsem z VŠE, původně mě ani nechtěli a nakonec jsem vyhrál,” řekl nám veselý Juraj

Strojíme se raději u příležitosti významných událostí a módu si po svém formulujeme, jen když máme volný čas. Ale není právě rutinní koloběh našich životů tím pravým časem pro styl? Na otázku zdánlivě jednoduchou odpovídá projekt preppy.cz, který vznikl ve spolupráci se značkou Gant a serveru CzechOriginalFashion.

Designéři v košilích ze sekáče, filozofové v saku po dědečkovi – i taková jsou zjištění tohoto unikátního průzkumu, který během března mapoval módní a životní styl více než dvou stovek studentů pražských vysokých škol. Tým z CzechOriginalFashion navštívil vysoké školy a univerzity po celé Praze, ve kterých pořídil celkem 234 originálních fotografií dokumentujících ráz studentů pocházejících z fakult Vysoké školy ekonomické a Univerzity Karlovy i kateder VŠUP a University of New York in Prague.

Během dubna pak mohli čtenáři portálu hlasovat o nejstylovějšího vysokoškoláka, přičemž ty nejlepší si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo přímo na CzechOriginalFashion. Poté přijde chvíle zamyslet se znovu: co si příště vezmu do školy já?