Nová černá

Acne "Snowdon blue" book & shirts

Švédská značka Acne představila svoji první knihu. Tato publikace oslavuje dílo fotografa Lorda Snowdona, který se proslavil portréty ikon, jakými jsou kupříkladu David Bowie, Serge Gainsbourg, Jeremy Irons, Manolo Blahnik a Lady Di. Pokud vzhledem k rozličnosti jednotlivých osobností hledáte vlákno, které by je spojovalo, stala se jím modrá barva.

Acne "Snowdon blue" book & shirts

Ta se totiž na Snowdonových fotografiích objevuje nejčastěji a zachycené osobnosti ji na výjimečných portrétech dokonce i oblékají. A právě modrá košile se stala poznávacím znamením tohoto britského fotografa, jehož celé jméno zní Antony Armstrong – Jones, hrabě ze Snowdonu, zkráceně tedy Lord Snowdon.

„Snowdonovská modrá“ se tak stala předmětem knihy, která jeho dílo rekapituluje. Při této příležitosti značka Acne vydává i limitovanou kolekci modrých košilí s charakteristicky minimalistickým a svěžím designem. Acne tak dává modré rozměr univerzální a nadčasové barvy, která reprezentuje klasiku i aktuální módní tendence. V rukách řemeslně i vizionářsky precizních tvůrců značky se modrá stává novou černou.

Acne "Snowdon blue" book&shirts

Acne "Snowdon blue" book&shirts