Nový Favorit

Favorit ikona

„Život v sedle, ne za volantem!“ Nové heslo metropolí, které přerostlo v módní hysterii. Cyklistika je v kurzu a své kolo si opatřily už i Chanel, Hermès, Fendi, Gucci, Guess, Gant a v neposlední řadě i Dolce&Gabbana. Co ale se takhle projet v české klasice?

Tu představuje v garážích rezivějící legenda socialistických maloměst – mocný Favorit. Kultovní kolo našeho dětství, pro mladší čtenáře kolo otců a babiček, se v průběhu května dočká své aktualizace. Značka by se měla pochlubit novými modely městských kol, které ve vybledlých vzpomínkách platí za nepřekonatelnou ikonu.

Favorit

„Favorit byl tím nejlepším, na čem se dalo jezdit. Kdo ho měl, byl frajer, kdo ho neměl, zasněně po něm toužil,” vzpomíná zodpovědný vedoucí celého projektu Richard Galovič. Novou image kola si vzal na starosti tým plný zkušených designérů včetně Jiřího Tomana. Ten má na starosti také nový design původního loga společnosti Favorit z 80. let.

Úpravy bicyklu se týkaly především tvarů rámu, na který bylo nakladeno logo v podobě současných, ale styl značky ctících písmen. Ty se mohou chlubit svěžím a moderním elektro charakterem, který je s příměsí retro nánosu zcela poplatný dnešním trendům.

Samotné kolo pak větší invence nečeká, klasický rám jen k dokonalosti vypilují kvalitní materiály – důraz bude totiž kladen na dokonalou čistotu a jednoduchost. První kolo by mělo do produkce přijít již v červnu tohoto roku, tudíž už v létě se budeme moci u rybníka opět prohánět na pověstných Favoritech.