Tekoucí ledovce Zahy Hadid

Liquid Glacial - Zaha Hadid

Stala se mistrem stavebního surrealismu. Pro obor architektury tento umělecký proud prakticky objevila, její stavby dýchají organikou a zároveň chladnou praktičností. Za svého života se stala žijící legendou oboru. Zaha Hadid, světoznámá britská architektka iráckého původu, nyní tvoří i netradiční a okouzlující produktový design.

Liquid Glacial, to je název jejího nového projektu. Za ním se schovává série 6 jídelních i pracovních stolů, které imitují pohyb ledu a vody. Krom úchvatného designu, který Hadid tomuto kousku věnovala, je kolekce výjimečných interiérových doplňků i ztělesněním lehké ekologické agitace. Už jen název skrývající přívlastek liquid, odkazuje na tající ledovce – a přesně tak Hadid své stoly koncipovala.

Liquid Glacial - Zaha Hadid

Architekta do skla a plastu otiskla svoje organicky zakroucené vnímání materiálu a prostoru, a vytvořila tak skutečně autentický pocit tekoucí vody. Hadid však v modelech neporušila čistou a jednoduchou linku svého stylu.

Kromě těchto tekoucích ledovců byla v novém showroomu/galerii Davida Gilla na King´s Street v Londýně představena také architektčina kolekce Dune. Ta se naopak věnuje přírodní kráse pouště, v jejímž duchu Hadid zpracovala sedací soupravy. V krásném galerijním prostoru tak vznikla uctivá poklona mocné matce přírodě a její nehynoucí kráse.

Liquid Glacial - Zaha Hadid

Liquid Glacial - Zaha Hadid