Eau Sauvage Christian Dior

IMG_8015-760x507

Ženy mají Chanel No. 5, muži Dior Eau Sauvage. Vůbec první pánský parfém pod hlavičkou módního domu Christian Dior stvořil roku 1966 Edmond Roudnitska. Za 46 let své existence už dokázal očarovat francouzské legendě Alainu Delonovi a Luca Turin se o něm ve své knize Perfumes, The Guide, definitivní parfemistické příručce 20. století., zmiňuje jako o “mistrovském kousku”, i když dodává, že tóny této esence jsou “silnější, než jaké jsem schopné vstřebat.”

To ovšem nemění nic na faktu, že je dnes Eau Sauvage základním doplňkem pánského šatníku. Ovšem i ten, ač může být bez výjimky nadčasový, je potřeba čas od času provětrat – a i legendární vůni dodat aktuální šmrnc, který zachová její charakter a prokáže jeho důmyslnost, díky které ustál tolik nesourodých dekád. V minulosti se tak stalo kupříkladu s Chanel a jeho pánskou vůní Bleu, u které však inovátoři nedbali na její několik dekád dlouhé dědictví.

Christian Dior Eau Sauvage

Eau Sauvage je ale onou hodnotou, se kterou si není radno zahrávat – a to vědí i v laboratořích Dior. Proto byly v nové verzi zachovány všechny přednosti původní vůně, tedy těžké aroma rozkvetlé francouzské zahrady, odlehčená směs borovicových jehliček a rozmarýnu a dotek venkova dalekého východu, který představuje extrakt z vietnamského salátu.

Francois Demachy, který dostal aktualizaci parfému na starost, obohatil vůni o záhadné akordy myrty splývající s dřevnatým vetiverem v chladivou mužnou melodii. Společně s dalšími pomocnými látkami, mezi které patří kupříkladu i bergamot, tak vdechl klasické esenci nový život, který stvrdil samotný Roudnitska. Díky tomu mohou mít i další generace mužů klid v duši, protože jejich osudový Eau Sauvage je pořád tím nejdokonalejším příspěvkem vysoké módy pánskému šatníku.