Jakub Polanka pro Pietro Filipi

Jakub Polanka pro Pietro Filipi A/W 2012

Jak jsme vás nedávno informovali, Jakub Polanka navrhl svoji první širší pánskou řadu oblečení pro českou značku Pietro Filipi. Včera byla toto kolekce slavnostně představena v Praze a při příležitosti Polankova důležitého projektu vznikl také lookbook doprovázející kolekci. Jeho autorem se stal Matúš Tóth a černobílé hrdinské fotografie znázorňují netradičně samotného autora kolekce. Na doprovodných fotografiích je patrná rozmanitost jednotlivých modelů, kterou se Polanka snažil vytvořit na poli pěti odlišných heroických charakterů.

Jakub Polanka pro Pietro Filipi A/W 2012

Vedle elegantního Jamese Bonda bychom tedy v Jakubovi měli rozpoznat také doktora Živaga, Oscara Wildea, Rockyho Balboa a Stevea McQueena. Tóth v celé sérii nezapřel svou mnohdy se opakující se sterilní techniku ostré a kontrastní černobílé fotografie, se kterou pracoval i pro módní pasáž Myslbek nebo v kampani pro Ivanu Mentlovou.

Zde však tento styl naopak posloužil samotnému Polankovi, poněvadž v takto upravených fotografiích vystupuje jako elegán vystřižený přímo ze sezónních kampaní značky Burberry. Ostatně v tomto ostrovním duchu vystupuje i  transparentní pláštěnka, která je bohužel díky prodejnímu zacílení podzimní edice pánského stylu u Pietro Filipi tím nejodvážnějším kouskem. Avšak i tak stojí Jakubova kolekce, která bude do prodeje uvedena již v září tohoto roku, za vaši pozornost.