Nadživotní expozice Louis Vuitton

LV LTL nová ikona

Slavná kombinace dvou písmen L a V, která zdobí povrch doplňků odvěké francouzské značky Louis Vuitton, nabývá mnoho podob a interpretací. V nesprávném kontextu může představovat paskvil vzniklý z nesmyslného rozmaru, v jiném zas nestárnoucí tradici a nadčasovou klasiku. A právě jako ikonický a vážený produkt dobrého vkusu a stylové životní úrovně jej prezentuje sada fotografií s názvem “Larger Than Life”.

Louis Vuitton -. "Larger Than Life"

Autorem originální série se stal francouzský fotograf Vincent Bousserez. Ten si rád hraje s předmětem lidského bytí. Pomocí několikrát zmenšených figurek lidských postav totiž na svých dílech hravým způsobem vyjadřuje naší občasnou bezmoc, s níž se potýkáme s předměty a situacemi v našem životě. Na podobném principu pak postavil své umělecké foto-expozici pro značku Louis Vuitton.

Louis Vuitton - "Larger Than Life"

Tentokráte se však postavy z jeho fotografií potýkají se zodpovědností, kterou pro nositele tradice této francouzské značky představuje. Avšak nečekejte konstruktivní rozklad smyslu LV doplňků. Naopak, kolekce jasně vyzývá k zábavě, když zobrazuje vášnivé hráče golfu, městské mopedisty, či radující se novomanžele.

Fantazijní svět nadměrných kabel a peněženek se však u Louis Vuitton neobjevuje poprvé. Novou a aktualizovanou verzí Bousserez jen doplňuje svojí předešlou spolupráci s touto galskou klasikou a tím již potřetí vyzývá k hrám i k zamyšlení.

Louis Vuitton - "Larger Than Life"