Spojka Paříž – Šanghaj

Paříž - Šanghaj vlakem Louis Vuitton Express

Co pro vás znamená cesta vlakem? Pouhopouhý transfer z jednoho místa do druhého? Zastaralý způsob dopravy? Byly doby, kdy vlak představoval futuristickou vymoženost, jež putovala světem a spojovala dva různé světy, kontinenty. Svůj Orient Express si vytoužil i Louis Vuitton, pro který představuje vlak vlastní, snad až intimní tradici i na výsost aktuální téma.

Už na dámské přehlídce na podzim/zimu 2012 vystupovaly modelky z vagónů tažených parní lokomotivou. Každou dámu na mole pak doprovázeli široké klobouky a do modré uniformy odění portíři s objemnými kufry, kteří ulehčovali cestu do neznámé, snové země. A tak se Louis Vuitton prá na stejnou otázku, která padla již v prvni větě tohoto článku? Co poc vás znamená cestování?

“Všechny ty věci, které můžete ve vlaku dělat… Kreslit, malovat, fotit…” Cesta vlakem Louis Vuitton je naplněná reflexí, vjemy a zážitky. Pouť stejně důležitá jako jeji cíl. K zachycení komplexnosti tohoto procesu požádala značka fotografa a režiséra Todda Selbyho o překročení dvou kontinentů a zachycení cesty ve formě video deníku. Trasa Paříž – Šanghaj tedy může začít. Selby se z Paříže vydal nejprve do Moskvy a odtamtud bude pokračovat transsibiřskou magistrálou až do tepajícího čínského velkoměsta. Celou cestu můžete sledovat pomocí již zmíněných video vstupů na stránce Louis Vuitton Express. Selby zakončí svoji cestu 19. července, v den, kdy Louis Vuitton přiveze do Šanghaje celou módní show.