2012-01-14-14-44-45-dolce-gabbana-6146

Le petit Versailles

MuglerV historii existují dvě Versailles, ta před revolucí a ta po revoluci. Kouzelné místo, respektive zámek postavený před Velkou francouzskou revolucí, dodnes platí jako historická standarta stylu. Zde vznikla móda jako taková – trendy, tendence, arbitři stylu… a všem těmto lidem pomáhala všudypřítomná marnivost. Možná i proto se do prostředí zlatého vykládání a křišťálových dekorací móda znovu vrací, a to i v porevolučním období dvacátého a jednadvacátého století. Například už první kolekce Christiana Diora byla inspirována tímto místem a své přehlídky tu situoval Valentino či Karl Lagerfeld pod znakem domu Chanel.

Naposledy Versailles posloužil jako domov módy v průběhy aktuální sezóny podzim/zima 2012. Svoje kolekce sem totiž v rámci balancujících kolekcí přesunuly značky jako Mugler, Dolce & Gabbana a Gucci. Právě edice těchto designérských brandů nastavily trend, jenž by se dal specifikovat názvem “Le petit Versailles”.

Dolce&Gabbana

Těžké brokáty, bohaté vyšívání, samet, charakteristické plášťové střihy a rokokové florální motivy s prvky zlata a drahých materiálů. Nepřehlédnutelná charakteristika této tendence, která převádí historismus a inspirace kostýmními archivy do podoby moderní rock star.

Versailles si můžete do šatníku pozvat především na svršcích, k čemuž slouží například ikonické kabáty Dolce & Gabbana, černé pláště od Nicoly Formichetti ze značky Mugler nebo elegantní saka Gucci. Tato senzace tak představuje nejvýstřednější způsob sezónního oblékání. Právě proto však nesmíte zapomenout, že v tomto kontextu fungují versaillské modely jako pouhé výstřelky, s nimiž je třeba nakládat opatrně.

Gucci, podzim/zima 2012