REQUIEM

01

Černá je oděvní dogma. Ztělesňuje eleganci, rebelii, romantiku, avantgardu. Černá je jako kulturní základ, sterilní opak bílé a symbol zla a strachu. Bez černé bychom nikdy v kůži nechodili na “depešáky” a neznali Black Sabbath.

Černá je vše a přesto ji každou sezónu chceme neustále něčím nahrazovat. Tendenční nová černá z titulek magazínů přesvědčuje čtenáře o své dokonalosti každý půl rok. Černou chceme stále doplňovat a rozbíjet. Přestože je tak bezchybná, jako kdyby nám stále nestačila. I když právě ve své jednotě černá funguje nejlépe. MAUDhomme se tak vydává ke svým základům a zpívá zádušní requiem za nejkrásnější barvu. Na našich fotografiích pulzuje ve všech podobách. Je něžná, klasická i dráždivá. Kůže, vlna i hedvábí. Vrstvení versus minimalismus. První ryze černý editorial nás tak učí, jak si vážit této odvěkého barvy.

REQUIEM: Editorial zima 2012

Pro zobrazení editorialu klikněte na obrázek. Je zapotřebí mít nainstalovanou aktuální verzi Flash. Editorialem můžete listovat jako časopisem – stačí táhnout za rohy stran. U pomalých připojení může chvíli trvat, než se editorial plně načte.

Koncept JAN BOUBLÍK
Fotografie ONDŘEJ JANŮ
Styling JAN BOUBLÍK & JAN TOMEŠ
Model TOMÁŠ @CZECHOSLOVAK