Fendi A/W 2013

Fendi A/W 2013

[photomosaic columns=”6″ link=”file” ids=”45616,45615,45617,45618,45619,45624″]

Na Karlu Lagerfeldovi je sympatická jedná věc: nikdy neví, kdy přestat. I když je tuto zimu celým Milano Moda Uomo znát silná deprivace z italské ekonomické situace, které mimochodem vděčíme za obrovský estetický propad drtivé většiny velkých módních jmen, Karla jako kdyby se tyto věci netýkaly. Když se všichni snaží podlézat i po módě nedychtícím mužům, on stále žije ve svém světě nulového úpadku a zákazníků, pro než je možná ztráta milionů na burze jen denním chlebem. I proto se může zdát, že je jeho pánská kolekce pro Fendi na podzim a zimu 2013 v podstatě jen dress codem na party oligarchů – pravda je však taková, že je spíše velkým osvěžením.

Žádná každodennost, žádné starosti. Fendi tentokrát představuje radost z módy, radost z luxusu! A na období příštího podzimu i radost z tepla. Kožešina, nedílná součást většiny milánských kolekcí, se ale díky mistrnému umu Fendi přesouvá z detailů či jednotlivých kousků do hlavní role a je jí podvolen celý pánský šatník. Od kabátů, které tentokrát nabraly i obrovských rozměrů, přes vysokou obuv až k použití na zavazadlech a doplňcích, je kožešina nikoli měšťanským manýrem, ale zcela běžným elementem pánského stylu. V extravagantní či přímočaře naturální formě se z něj nastává symbol bohatýrství, ale regulérní součást šatníku.

V kolekci lze samozřejmě najít i civilní modely, které vynikají především nadčasovým zpracováním tradiční italské krejčoviny. Jejich sice konvenční charakter ale o to více podtrhuje svěží mužnost a vybranou eleganci s nádechem sportovní módy, již návrháři už po několik sezón prosazují i do formálního použití. I zařazením takovýchto modelů navrátili Karl Lagerfeld a Silvia Fendi do Milána to, proč do něj všichni jezdí: módu. A té je bohužel této edici Milano Moda Uomo setsakra málo.

[photomosaic columns=”6″ link=”file” exclude=”45616,45615,45617,45618,45619,45624″]