Geometric Desert

Geometric Desert

[photomosaic ids=”45813,45812,45811,45810,45809″]

Kombinuje dohromady hned několik prvků a vytváří – z určitého úhlu pohledu – svůj vlastní druh umění. Marcos Paulo Piccoli je kostýmní designér, grafik a návrhář, jenž všechny složky své osobnosti  skládá dohromady v hybridní tvůrčí potenciál, za nímž stojí práce, která se i přes svůj vysoký podíl tvůrčí myšlenky stále pohybuje někde na hranici kýče a celkem zdařilé fotografické vizualizace módy zítřků.

Tak například jeho poslední projekt Geometric Desert je vcelku originální. Na autorský návrh aplikuje Piccoli vlastnoručně vyrobené potisky, které následně skládá do fotografií, které sám vytváří a upravuje. Tímto způsobem si formuje vlastní prostor fiktivní módy, která nefunguje jako prodejní arktikl, ale jako kulisa kulturního dějiště. Piccolo produkuje tyto své sezónní výtvory a tvoří tak vlastní autorské promo, a to i navzdory pro někoho nepřijatelné kvalitě vizuálního výsledku.

Piccolo má za sebou již několik pánských kolekcí, s nimiž se pokouší prorazit na trh – zatím neúspěšně. Tyto původní sezónní fotostory – kterým, kvůli jejich přesahu, odmítá říkat kampaně – dokazují, kolik se toho v jeho tvůrčí osobnosti skrývá. Projekt Geometric Desert byl vytvořen za účelem propagování aktuální kolekce jaro/léto 2013, jehož hlavním akcentem je zlato. Proto si za prostředí své „reklamy“ vybral Piccoli zlaté písky pouště…