Kriss Van Assche

IN: Bomber

[photomosaic columns=”3″ ids=”49098,49099,49100,49101,49102,49103″]

Bomber je IN! A není řeč o letadle, i když ano, název tohoto dílu pánského oděvu byl odvozen od bombardujících letadel druhé světové války. Právě piloti těchto letadel tehdy nosili speciálně upravenou bundu zakulaceného tvaru staženou v pase ze šusťákoviny a rozšířeným průměrem rukávů. Nyní však tento model představuje trendy kousek sezóny. Od dob odvážných letců se však mírně změnil.

Návrháři ho podrobili optice 21. století, a tak na něj nanesli pigmenty soudobého popu. Mnohé modely bomberů například pokryly odstíny neonových barev. U Versace jej ozdobili dokonce i zlatou. Souhru potisků a výrazných barev pak zvolilo rovněž duo Dolce&Gabbana, avšak ostatní s bomberem zacházeli jinak. Minimalistický image mu vtiskli ti návrháři, kteří jej nekomplikovali opulentními potisky, ale jen drobnými detaily. V jejich podání pak bomber fungoval jako správný doplněk gentlemanského šatníku. Mezi ty, jež tak učinili, se zařadil i Kris Van Assche, nebo značka Costume National.

O nejvíce ikonický bomber se však zřejmě postaral Riccardo Tisci, který v kolekci Givenchy opatřil bomber o sakrální náboženské motivy Panny Marie. Bomber se pak rozhodně stane senzací všech řetězců a konfekcí, tudíž bude z čeho vybírat. Jak pak naznačuje geneze tohoto trendy kousku, kombinovat jej lze podle libosti.