CAMO CAMO

Maskáčovina jinak

[photomosaic columns=”4″ ids=”51302,51303,51304,51307″]

Maskáčový vzor je jako ztracená paměť – vrací se pomalu a dlouho. Když se tak v pánské módě poprvé po delší době ukázal, mnohým bylo jasné, že nebude lehké se ho zbavit. Alternativní podoby maskáčoviny jsou jedním z trendů, které se objevují pravidelně, a v rámci sezóny jaro/léto 2013 nabyly struktur abstraktních skládaček.

Tentokrát se se vzorováním vojenského oblečení setkáme převážně na povrchu doplňků. Zároveň však myslete na  podobu tohoto vzoru! Jen mozaika zelených odstínů vás totiž zachrání před pouličním stereotypem, který mnohdy působí nepřizpůsobivě, až trapně.

Například u Kenzo si Humberto Leon a Carol Lim upravili maskáčovinu do podoby zvířecích potisků, Dries Van Noten ji zas proměnil ve světle zelené žíhání a u Valentina se v kolekci objevila v pogumované podobě. Bill Gayten v „pozůstalosti“ Johna Galliana její tón dokonce zjemnil modrou barvou.

Tyto alternativní podoby můžeme jen doporučit, neboť jejich sportovní a celkem snadno kombinovatelný charakter je svěží a chic – a módní vždy a za každou cenu. O tom vypovídá i jejich obliba u světových módních bloggerů, žurnalistů a kupců. Za svoji osobní libůstku je považuje i Nick Wooster,  kreativní ředitel obchodních domů Bergdorf Goodman a Neiman Marcus, který dokonce pro značku Orlebar Brown vytvořil vlastní kolekci maskáčových šortek a plavek – jeho edice byla inspirovaná amazonským pralesem. Dosti inspirativní, že? To jen poukazuje na to, že při oblékání maskáčového printu musíte být kreativní.