Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013

Nový stan Prague Fashion Weekendu 2013

[photomosaic columns=”1″ ids=”49885″]

Česká scéna se v příštích dnech dočká hned dvou velkých událostí spjatých (i) s módou: zaprvé je to předávání cen Czech Grand Design a zadruhé Designblok Fashion Week, jenž se v jarní podobě bude konat vůbec poprvé. Velké přípravy však čekají i největší módní akci minulého roku – Prague Fashion Weekend, který ve své restartované podobě přinesl event přibližující se světovým týdnům módy.

Už v září minulého roku byl na nádvoří Pražského hradu vystaven vůz automobilky Mercedes-Benz, jež si v módním průmyslu vybudovala vlastní impérium. Jako největší pořadatel týdnů módy na světě – jeho jméno nesou fashion weeks v New Yorku, Berlíně či v Madridu – zaštítil minulý rok i Prahu, letos se však i PFW může konečně oficiálně pyšnit novým titulem: Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Ten proběhne v novém stanu poblíž Pařížské ulice (viz foto) od 18. do 22. září 2013 v nezměněné koncepci tak, jak týdny módy známe: jako každodenní maraton přehlídek nových kolekcí návrhářů a značek, v našem případě českých.

Spojení s Mercedes-Benz však české módě nepřinese jen výhody propagační, technické a prestižní, díky velikosti automobilkou pořádaných týdnů módy budou moci vybraní čeští návrháři představit své kolekce v i zahraničí. Z minulého ročníku tato příležitost spadla do klína triu LaFormela, které v Kuala Lumpur uvede svoji jarní kolekci už 21. března.