Festival v Hyères 2013

Hyères 2013: Xénia Lucie Laffely (Francie)

[photomosaic ids=”51952,51953,51954″]

Malý svátek v malém městě – to platí o festivalu v přímořském městečku Hyères jen pokud se soustředíte na jeho velikost. Dopad svátku módy a fotografie, který se koná tradičně už od roku 1985 na podporu nové generace návrhářů a fotografů, je totiž daleko větší než místo jeho konání – Villa Noailles. V jejích prostorách se i tentokrát na konci dubna, od 26. do 29. 4., představí desítka pečlivě vybraných designérů a stejný počet fotografů, z nichž porota vybere jednoho výherce ve každé kategorii.

Radě v oblasti módy bude letos na Hyères 2013 předsedat Felipe Oliveira Baptista, současný kreativní ředitel značky Lacoste, který vybere toho nejlepšího za asistence kupříkladu Marka Holgatea z Vogue, Pauly Reed, módní direktorky Harvey Nichols, Delphine Roche, šéfredaktorky magazínu Numéro, nebo Barbary Coutinho, jež vede lisabonské museum módy a designu MUDE.

Eklektický mix dámské a pánské módy je i letos vzácně vyrovnaným bojem bez jasného favorita. Všichni designéři se bez rozdílu vrhli do vod mladé experimentální módy, která využívá nových materiálů a technologií a nebere zřetel na konvenční potřeby oděvu. To platí i o dvou ženách a jednom muži, kteří budou o prvenství bojovat s pánskou kolekcí. (Viz galerie) Přehled všech nominovaných návrhářů pak najdete na stránkách Hyères 2013.