Gucci m bks RF13 2876

James Franco v zákulisí Gucci

Když ji člověk slyší promluvit, až ho zarazí, jak žena s takto tvrdým hlasem dokáže každý půlrok vytvořit tak něžné dílo. Frida Giannini to ale umí. Její cestu ze studií na molo Gucci a zase zpět nyní nově dokumentuje jedna z hlavních tváří značky, James Franco. Ten rozšiřuje svoje filmařské ambice a poté, co své diváky zavedl do zákoutí natáčení BDSM pornografických snímků, nyní bere kameru do zákulisí, kde se odehrává zcela odlišný příběh.

Jeho dokument s výstižným názvem The Director zaměřuje svoji pozornost na kreativní proces uvnitř značky a na jeho hlavního aktéra, kreativní ředitelku Fridu. „Byli jsme s Jamesem vyzvání, abychom jeden druhého vyzpovídali v rámci nějakého interview. Když jsem se ho zeptala, jaký je jeho další projekt, odpověděl: ‚Natočím o vás dokument,‘“ odhaluje Frida souvislosti vzniku filmu. Franco zas ke svému dalšímu dokumentárnímu projektu dodává: „Je to o vizi a její budoucnosti.“

V dokumentu se pak dočkáme také definice muže podle ideálů Gucci. Frida jej v sekvencích popisuje jako sebevědomého, když jednoho ze svých modelů přesvědčuje: „Teď jsi ten nejkrásnější muž na světě.“ Dokument odhalí i Francův vlastní vztah ke značce, zavede nás totiž do zákulisí focení kampaně značky s Francem v hlavní roli. Celý dokument měl premiéru včera na filmovém festivalu v Tribece a u nás si zatím můžete vychutnat alespoň jeho trailer.