Preview Shooting Fashion Stars 2013

SFS13: Mirka Horká

[photomosaic columns=”2″ ids=”52060,52065,52063,52061″]

Módní událost Shooting Fashion Stars se v tomto roce překlenula už do svého 9. ročníku, který vypukne módní přehlídkou již tento čtvrtek. Na mole v prostorách Masarykova nádraží se představí čtveřice vybraných mladých návrhářů – Mirka Horká, Pavel Berky, Monika Přikrylová a Lucie Králová – jejichž potenciál shledala vybraná porota tak velikým, že si zaslouží nejen pozornost vaši, ale i médií a nákupčích.

Jaké tedy budou kolekce, které mají za úkol schopnosti letošní čtyřky obhájit? První dojmy můžete načerpat z fotografií Elišky Kyselkové a ze slov samotných tvůrců.

Mirka Horká

Kolekce, kterou jsem připravila společně se Štěpánem Růžičkou, byla inspirována Čechovovou hrou Racek, jež neoplývá výrazným líčením děje. Hlavní náplní jsou postavy, jejich vnitřní život a jednotlivé vztahy mezi nimi. Vše je zahaleno magickým prostředím či krajinou, kde se tu a tam mihne racek, symbol volnosti.

Pavel Berky

Hlavním tématem kolekce je má vlastní identita a původ. Z bohatství romské kultury se snažím vytěžit to podstatné, co v sobě nese. Z prostředí vlastní rodiny, okolí, ve kterém jsem vyrůstal, a míst, která jsem navštívil, čerpám informace, které se stávají klíčovými body při tvoření kolekce.

Monika Přikrylová

Kolekce je inspirována prostým životem Mongolů, jejich tradičním oděvem, šamanismem a téměř vyhynulým mongolským koněm. Kolekce se zároveň propojuje i s evropským trendem.  Barevnost kolekce vychází z důležitosti a přenesení symbolu pro mongolskou kulturu, která je úzce spjata s historií lamaismu.

Lucie Králová

Řada vychází ze sochařského díla Olbrama Zoubka. Z jeho soch s duší, vertikálním pojetím postavy a především jeho antikou ovlivněným dílem se strukturovanými materiály a typickou barevností.