Sibling A/W 2013

Fashion Foward Prize 2014

[photomosaic ids=”44800,44514,55177″]

Velmi sledovaný svátek pánské módy, London Collections: Men, ještě ani nezahájil svůj první termín letošního roku 2013 a jeho organizátoři už myslí na rok následující, tedy ten se čtyřkou na konci. Právě před nedávnem totiž British Fashion Council, tedy nezisková módní organizace, která LCM pořádá, oznámil vítěze takzvané Fashion Forward Prize.

Ta vznikla ve spolupráci s eBay Fashion a londýnským magistrátem a dohromady je udělována třem návrhářům, kteří budou moci za finanční podpory prezentovat své pánské kolekce na LCM v lednu a červnu roku 2014. Mezi tři designéry, kteří uspěli tento rok, patří Lou Dalton, trio Sibling a talentovaný Christopher Raeburn.

Fashion Forward Prize se však letos předává poprvé, a tak se musíme nechat překvapit, jak celý podpůrný projekt dopadne. Nicméně zmínění designéři a designérská uskupení rozhodně stojí za pozornost. Christopher Raeburn se vyznačuje dokonalou syntézou moderního oděvu, přičemž kombinuje dohromady technologicky propracované sportovní oblečení s přeformulovanou městkou elegancí. Pokud existuje ostrovní Raf Simons, je jím Lou Dalton, myslí si někteří o této mladé návrhářce, která autenticky zpracovává detail postmoderního dandy muže. A oděvní apokalypsu zas ztělesňují sestry Sibling, které pod jedním jménem pokoušejí hranice pletených forem a oděvů.