Richard Nicoll - Normal

Normální hadry od Richarda Nicolla

[photomosaic link=”file” columns=”4″ ids=”54566,54567,54568,54569,54572,54573″]

Britský návrhář Richard Nicoll přemýšlí. Přemýšlí o módě, která bojuje s časem, přemýšlí tedy spíše o oděvu… Respektive oděvu, který bojuje proti módě, přesněji proti své módní stránce. A proto navzdory módní vrtkavosti vydává něco, co považuje za normální, tedy kolekci “nemódních” a nadčasových modelů. Vydává kolekci, která není určená k tomu, abychom ji po půl roce vyměnili za novou, ale abychom ji nosili, kolekci s příznačným názvem Normal. Charakterizuje jí řemeslná přesnost, smysl pro detail a podle vlastních slov autora „ta správná barva a správný střih“.

Nicoll se pro vytvoření kolekce rozhodl po letech sezónní proměnlivosti, která jej údajně vyčerpává. „Chtěl jsem lidem nabídnout něco skutečného,“ říká britský minimalista, jenž tak vytvořil anonymní luxusní edici, která ctí zásady intimního oděvu.

Ten se pod taktovkou Richarda Nicolla znovu stává předmětem osobní volby a ne vývozním artiklem masového módního vědomí. Kolekce je z části unisexová a je bohatá na základní kousky s chladnou barevnou paletou a lineárními střihy. Nicoll tak z bio materiálů vytvořil jemné košile, koženkové bundy, cardigany, bombery a volné kalhoty. Vše pak poskládal do normálního celku a vytvořil normální normu, jejíž sílou bojuje proti mondénnosti módních fanatiků.