SR

Sruli Recht na okamžik, nebo na celý život

[photomosaic ids=”53242,53243,53244,53245,53246″]

Ten pocit zná nejspíš každý, kdo čas od času podlehne superlevným nabídkám konfekčních řetězců. Štěstí vyvolané sice hezkým, ale zato nekvalitním oblečením se proměňuje v zoufalství, když se po pár nošeních kousek sepere, vytáhne, objeví se v něm díry nebo se stane vše jmenované dohromady. V ten okamžik je naše konzumní mysl naprogramována na jedinou věc: výrobek vyhodit, protože pořídit si nový je levnější, snazší a „rozhodně víc IN„. Toto pravidlo fast fashion do své tvorby nyní zařazuje i koncepční módní návrhář, pohybující každou sezónu se na hraně nositelnosti, Sruli Recht, když do svého portfolia zařazuje rukavici, kterou můžete použít jen jedinkrát v životě – nebo na celý život.

Podívejte se na ni, přičichněte, ale zdržte se jejího dotyku železné panny. Protože žraločí kůže je nebezpečnější než jeho kousnutí. – Sruli Recht

A Lasting Impression neboli „Trvalý/Trvající dojem“ je název, který přesně vystihuje charakter rukavice. Ta je vyrobena z kusů žraločí kůže z Islandu, jež je na vnitřní straně „dekorována“ malými trny, jejichž špičky směřují dovnitř. Už teď je vám tedy nejspíš jasné, že jakmile byste si rukavici chtěli nasadit, trny vám ruku okamžitě uzamknou na místě a budou působit jako „deset tisíc rybích háčků“, jak proces vysvětluje sám návrhář. Tedy – když si budete chtít rukavici sundat, každý z oněch malých trnů se vám okamžitě zakousne do ruky a rukavice se zbavíte jen tak, když ji z ruky odstraníte postupným odřezáváním.

Rukavice pro život, nebo na jedno použití – před takové ultimátum vás Sruliho rukavice postaví, pokud si ji za 700 eur necháte na zakázku vyrobit. Její ruční produkce trvá několik týdnů, žraločí kůže totiž není zcela obyčejným artiklem – stejně jako tato rukavice, jež není ani módní doplňkem, ani uměním. Je prostě dalším z vrtošivých rozmarů nevypočitatelného návrháře.