Fendi S/S 2014

Fendi S/S 2014

[photomosaic columns=”5″ ids=”57160,57162,57166,57172,57174″]

V módě, jako snad ve vůbec jediném odvětví lidského tvoření, není rychlé měnění názorů jen vítáno, je dokonce vyžadováno. A tak když Silvia Venturini Fendi navštívila s minulou pánskou kolekcí severské země, na příští jaro nás zve do pouště. Pro potřeby přehlídky dokonce nechala celé molo zasypat pískem, ovšem i přesto kolekce působila jako oděvní oáza v jinak mírně vyprahlém Miláně.

I když Fendi tentokrát upustila od významu loga FF – fur fun – je na kolekci cosi okamžitě žádoucího, takže vůbec nevadí, že ji Fendi v podstatě celou složila ze základních kousků pánského šatníku. Z nich se ani jeden na poušť nehodí, a tak se tentokrát designérská snaha návrhářky upírala směrem k přepracování jednotlivých kousků tak, aby alespoň zdánlivě připomínaly něco, v čem by se moderní gentleman mohl projít po písečných dunách Sahary. (Ale na rozdíl od Prada, která také cestovala do teplých krajin, modelové se na přehlídce Fendi ani trochu nezpotili.)

Siluety klasické elegance tak na příští jaro zaměnila za sportovní střihy a odlehčené materiály, když představila bavlněné svrchníky se syntetickou strukturou na povrchu, pleteniny zmírnila menší hustotou látky a do kožených kousků dokonce zasahovala laserem. V některých modelech se však nechala zcela pohltit pouští a její písečnou uniformou. Nakonec zdolala i dunu nejvyšší a pro potřeby letního žáru představila další z možností městské elegance, když pod saka umístila hybridy trika a košile. Zařadila se tak ke smělým reformátorům letošního Milána, na němž stylistické téma „jak nosit oblek“ vytáhly na molo Versace, Prada i kupříkladu Gucci.

[photomosaic columns=”5″ exclude=”57160,57162,57166,57172,57174″]