Ateliér designu oděvu a obuvi Liběny Rochové, projekt pro Intel

Letní Artsemestr 2013

[photomosaic ids=”55668,55669,55443,55683,55667″]

Pražská umprumka se připravuje na další pravidelnou přehlídku semestrálních prací svých studentů Artsemestr, a to tentokrát za období letošního prvního půl roku. Veřejnosti i odborníkům se tak opět otevřou jinak zavřené dveře většiny uměleckých ateliérů, včetně těch pod vedením Pavla Ivančice, Liběny Rochové a Evy Eisler. Co bude k vidění v jejich útrobách?

Vernisáž Artsemestru proběhne již v podvečer 12. června, ještě předtím ji však už tradičně zahájí přehlídka Ateliéru designu oděvu a obuvi, která se z duchu českých tradic přesune ke krásnějšímu tématu, na němž ateliér spolupracoval se značkou Swarovski. Svůj vlastní prostor si však v ateliéru zasloužila spolupráce s technologickou značkou Intel, na jejíž notebooky vytvořili studenti obaly v projektu, který navazuje na úspěšné Baťa Bullets z minulého roku.

Naopak Ateliér módní tvorby je plný individuálních témat: svoji vizi mužské emancipace představí František Kubeš a námět z minulého semestru, zakládající si na crazy tradici studentského oděvu, nově rozpracoval krom jiných i Filip Jakab.  Na základě individuálně zvolených témat a inspiračních zdrojů pracovali i studenti z K.O.V.(u) Evy Eisler – ti se představí na instalaci s názvem „Na šikmé ploše“, v níž se spojí ucelené kolekce broží, prstenů, řetězů a náramků, vytvořených převážně z netradičních materiálů.

Velmi nezvyklé téma si protentokrát zvolil Ateliér design nábytku a interiéru pod vedením Jiřího Pelcla. V projektu Nautus et Exitus se studenti věnovali návrhům náhrobků a rakví pro konkrétní osobnosti – herečky Annu Geislerovou, Ivanu Chýlkovou nebo sochaře Jaroslava Rónu. Téma posledního odpočinku vyvážila tvorba kolébek pro novorozence a „objekty lásky“.

Artsemestr 2013 je otevřen veřejnosti již od čtvrtka 13. do 17. 6. a těšit se můžete i na ateliéry architektury, supermédií, sochy  a dalších.