Versace S/S 2014

Versace S/S 2014

[photomosaic columns=”4″ ids=”56768,56776,56777,56785″]

Není proč Donatelle Versace zazlívat, že si vlastní vůbec neví rady s pánskou řadou svého rodinného domu. Jenže místo toho, aby nad ní prostě mávla rukou, osvojila si skoro až fascinující způsob práce: v podstatě každou sezónu z archívu vytáhne náměty, které už před ní zpracoval její bratr Gianni, a přepracuje je tak, že je posune – třebaže jen o píď – kupředu, avšak vždy tak, aby stále zůstaly Versace. A že se tentokrát předělávaly osmdesátky!

Už jen začátek přehlídky nemohl být více 80s. Donatella umístila do předu mola několik modelů, kteří svými svalnatými těly a skoro až archivními outfity ohlašovali, že se jedná opravdu o přehlídku Versace. Ta započala ale až v okamžiku, kdy se tato skvadra odebrala do zákulisí a Donatella začala na mole představovat jeden bold statement vedle druhého. Pod jejími modely se začala rozpadat i tradiční tvrdá muskulatura muže Versace, když tentokrát zvýraznila mužnost zdravotnickými páskami, které se používají při poškození svalů, a ukázala ho i jako křehkou a zranitelnou bytost.

Z Donatelly si můžete utahovat, jak chcete, jakmile však před vás postaví pánský oblek s kalhotami zakončenými na gumu, všechny vtipy na její osobu se najednou stanou jaksi nevhodnými. Těžko by někdo ještě před několika lety řekl, že bude sportovní oblečení tolik ovlivňovat pánskou krejčovinu. Jenže fúze obleků s nádechem sportu je tu a Donatella nám ji hází na talíř plnou naběračkou. Ještěže Versace se přejíst nedá – Donatellyn génius totiž vytváří kýčovité výstřelky takové kvality, že se stávají svojí skromnou a detailní inovativností nepostradatelnými uvnitř módy.

Ale nejen obleky, které přejaly tvar a střih od sportovních tepláků, jsou „inovacemi Versace“ na příští jaro. Donatella na mole představila i dámské catsuits v pánské podobě, košile ve formě tílek i kousky popírající pravidlo, podle kterého byste neměli nosit všechny barvy najednou. Jenže Donatella nedbá na pravidla, snad jen na ta svá a Gianniho (jenž je v její tvorbě cítit stále výrazněji), a právě to je na ní tak sympatické. Dokáže totiž každou kolekcí připravit věci tak odporné, až vás z nich bolí hlava. Ale ze stejného důvodu, proč se lidé přejídají, nosí Versace – protože ten dekadentní pocit stojí za to.

[photomosaic columns=”5″ exclude=”56768,56776,56777,56785″ height=”670″]