Gesaffelstein

Haute hudba v Týnci

Punková elegance, tradiční elektro a ostrá hudebně-módní kamikadze – to všechno nabízí Open Air Festival, který, zdá se, má cit pro hudbu i styl. Na jednom z posledních českých hudebních festivalů letošního léta totiž vystoupí hned tři francouzští elektro umělci, kteří svou hudbou vytvářejí lifestylový – kulturní, chcete-li – přesah v audiovizuálním umění a módě.

The HackerGesaffelstein a Surkin – tři jména tří DJs. The Hacker patří k zaslouženým elektro veteránům a jeho řemeslné vrstvení jednotlivých prvků jej rychle vyšvihlo na evropskou špičku. Úderný copyrightový styl hesel pronikajících do subtilních tónů pak přidává na dynamice, o kterou se v triu dělí také s mladým Surkinem. Ten sice patří k tendenčnějším, ale o to více nabitým hostům festivalu.

Mezi největší elektronické hvězdy však bezesporu patří Gesaffelstein. Ten sám sebe charakterizuje jako „technoartistu“, když svoji hudbu skládá z rytmicky se opakujících prvků elektro kompozic osmdesátých let. Se svým velmi sugestivním a sexy zvukem začínal v Paříži, kde spolupracoval i s Miss Kittin a Kanyem Westem, a jeho sex-appealu si ihned všiml i Riccardo Tisci, současný kreativní ředitel maison Givenchy. Své jméno tak Gesaffelstein upevnil mnoha remixy pro přehlídková mola Tisciho módy a slavnými předělávkami skladby „Kids“ od uskupení Cassius byla doplněna nejen video kampaň módního domu, ale i samotná přehlídka kolekce podzim/zima 2012.

Nejznámější skladba mladého hudebníka  – „Viol“ – zas podkreslila nejednu kosmetickou kampaň a  Gesaffelstein si tak přízně Givenchy užívá. Když proto začal v roce 2008 vydávat svá EP, pochlubil se perfektně střiženým punkově minimálním oblekem z Tisciho studia. A na Open Air se tenhle stylový DJ chystá na živé vystoupení přímo na hlavní stage. Určitě mu ani tam nebude chybět charakteristický náboj a dokonalý styling a za doslova audiovizuální lahůdkou se tak do Panenského Týnce vyplatí zajet. Budete tam mít navíc jedinečnou šanci ochutnat chladně strohý track s názvem „Pursuit“, který se dočkal i precizního videoklipu s českou topmodelkou Evou Doležalovou.