Aaron Curry pro Dior Homme

Dior Homme a umění v retailu

Umění v módě mutuje do mnoha podob. Někdy se totiž umělecká díla promítají přímo na povrchu oděvu, někdy zasahují do jeho prezentace a občas se s daným oděvem spojí v rámci unikátního výstavního panelu. Jenže jakmile se modely dostanou na štendry naleštěných butiků přichází na řadu tvrdá pravidla retailu.

Realita prodeje většinou afrodiziakální účinky výjimečný kolaborací naprosto eliminuje a tak se z toho, co se na počátku zdá být jako nadčasové dílo stává pouhý produkt. To však z části neplatí u Dior Homme, který  komerční realitu svých kolekcí podporuje stejně záslužným úsilím s jakým pracuje i v rámci jednotlivých modelů. Vybrané butiky Dior Homme totiž i letos ozdobí díla dvou vybraných umělců a pro tento a nadcházející rok byli vybráni Aaron Curry a Matt Keegan.

Jak Curry tak Keegan tak pro butiky Dior Homme v New Yorku a Los Angeles vytvoří unikátní skulptury, které i v prostředí nemilosrdného prodeje podpoří kontexty vybraných kousků z kolekce podzim/zima 2013 a jaro/léto 2014. Aaron Curry, který je známý pro své kubismus oživující skulptury z rozbitých dřevěných desek, vytvořil šedý objekt prostupující prodejnou samotnou i výlohou butiku v LA a Keegan, který boduje konceptuálními objekty stavějící na síle slova, zas zhmotnil marnotratnou otázku „How do I look?“ na blyštivé stěně zdobící fasádu butiku v NYC.

Oba umělci byli vybráni samotným kreativní ředitelem pánské divize maison Dior, Krisem Van Asschem a u obou byl kladen důraz na výpovědní hodnotu autorského díla a estetickou autenticitu kolidující s odkazem Dior Homme. Jejich díla pak na adresách 17 E 57th Street, New York a 315 N Rodeo Drive, Beverly Hills budou doprovázet jak podzimní tak i letní kolekci.