Národní cena za studentský design 2013

behance

Móda, sklo, keramika, ale letos také silně zastoupené vizuální umění a grafika – výčet designérských disciplín představuje jakousi bilanci Národní ceny za studentský design, která pro rok 2013 zná své výherce. Kdo byl tentokráte touto poctou oceněn?

Za módu se s dobrým počtem hlasů umístilo hned několik zajímavých projektů. Jedním z nich je i spojení studentek ateliéru ADO na zlínské “Baťovce”  Moniky Žílové a Lenky Mlynaříkové s názvem Les. Emotivní edice a projekt v jednom pracuje s bizarními formami, které symbolizují člověka bez identity, jenž se jen velmi těžko ztotožňuje s prostředím v němž žije. Dobře se umístil také několikrát citovaný student pražské UMPRUM Antonín Šimon, který představil svou práci The mirror has two faces. Ta pro změnu pracuje s lidovým luxusem v podobě transformovaných krojů ze slavnosti Jízdy králů. A pánského oděvu se ve své práci dotkla rovněž mladá svěřenkyně Fakulty designu a umění v Plzni Kateřina Hynková, jež prezentovala svůj návrh Unisex pracující se základní geometrickou střihovou koncepcí.

Z interiérového designu si pak nelze nevšimnout originálního houpacího křesla z dílny Jakuba Pollaga, jenž spolupracuje se známým studiem deFORM, z keramiky také Martiny Žílové a jejích kobaltových misek a za pozornost v neposlední řadě stojí také kategorie sklo a šperk. V rámci šperku se mužům věnovala Magdaléna Smejkalová, která stojí za projektem originálního pánského kapesníčku. Pokud se vám líbí můžete pro něj hlasovat, to ostatně jako i pro všechny ostatní projekty na stránkách www.studentskydesign.cz.