Fendi A/W 2014

Fendi A/W 2014

Fendi v sobě nikdy nezapře své kořeny. Edoardo a Adele Fendiovy v roce 1925 založili značku specializující se na kůži a kožešinu – a od té doby si rodinná firma užívá s oběma materiály spoustu legrace. Tak kupříkladu k letošnímu „pokřtění“ první opravdové runwayové přehlídky pro pánskou řadu, odehrávající se před zraky stovek pozvaných, připravila Fendi sto metrů dlouhé molo. Celé z kožešiny. Silvia Venturini Fendi a její sestry totiž vědí, jak může klasické pojetí pánské módy nudit, a tak řadu podzim/zima 2014 obohatily nejen o tento vtipných moment, ale hned o několik takových, které odlišovaly Fendi od řady ostatních, v Miláně představených značek. Navíc udržely diváky v pozornosti až do konce.

Fendi Bag Bugs, malé příšerky z kůže a kožešiny a přívěšky v jednom, se staly stylovým statementem celé podzimní sezóny minulého roku. A to nejen pro ženy, pro které byly původně navržené. Příští podzim si však těchto kreatur budou moci užít i muži, a to oficiálně: sestry Fendiovy je přenesly na novou řadu těchto pom-ponků, kožešinových čapek, svetrů a mikin a dokonce i na vnitřky pánských kožených zavazadel.

Oděvní kolekce se poté nesla v duchu tradičního pánského luxusu, který symbolizuje precizní práce s tvarováním každého kousku i výtečný výběr materiálů. A těch je i na jednom oděvu často požehnaně: Fendi dokáže na jednom kabátě či jakémkoli jiném kousku vystřídat i několik druhů kožešin a kůže – a do tohoto mixu ještě přihodit vlnu nebo kašmír. Ačkoli se tak jednotlivé modely mohou zdát jako výsledek jakési pomatené hry, Fendi to s nimi vždy myslí jednoznačně vážně.