Versace A/W 2014

Versace A/W 2014

Pokud to není přehnané, není to Versace! Je pravda, že Donatella se odkazem svého bratra velmi inspiruje a poslední dobou jí to většinou vychází, na druhou stranu však často postrádá jakýsi smysl pro lehkost a subtilnost, jíž Gianni nakonec pokřtil každou kolekci. Donatella to do vás zkrátka „buší“ hlava nehlava a nejinak je tomu i v podzimní pánské kolekci 2014, která je doslova explozí pánské sexuality.

K jejímu vyjádření si vybrala prostředí motorkářů, novodobých kovbojů, kteří na svých černých, motorem poháněných koních navštěvují jeden gay bar za druhým. Hlavním materiálem kolekce se tak opět stala tolik nejen Donatellou opěvovaná kůže, kterou použila těmi nejsnadnějšími způsoby – alespoň že motorkářským bundám, kovbojským kombinézám (jimž jinak dominuje především denim), vykrojeným kalhotám a dalším vrtochům paní Versace nechyběl vtip, jehož pointu odvyprávěly medúzou dekorovaná tílka a skoro až dětsky, pradovsky vyvedené nášivky podkov, šerifských hvězd a motorek.

Zvláštní pozornost byla pak u Versace věnována pánskému rozkroku, který přes chybějící kůži na nohavicích zdůraznila obepnutými slipy. Doufejme jen, že zrovna tato část kolekce nikdy nespatří světlo světa – to už raději parodii na ruského zákazníka, jíž předvedla v druhé polovině přehlídky. To ostatní je velmi solidně odvedené Versace, i když, jak Donatella sama ukázala v minulých kolekcích, umí to i lépe.