Marc by Marc Jacobs A/W 2014

New York Fashion Week A/W 2014

Ještě před rokem se kuloáry šířila zpráva o možnosti svébytného pánského týdne módy v New Yorku. V co však organizátoři doufali, proměnilo se nakonec v totální fiasko. Seznam pánských přehlídek se v rámci historicky vůbec prvního týdne módy zúžil na trapné minimum, a to ještě ke všemu značně průměrných kolekcí. I přesto však New York letos ukázal kolekce, které stály za chvilku vzrušení.

Duckie Brown

Syntetické odstíny metalických barev se zračily v renesančně rozšířených střizích opět velmi „pan-sexuální“ kolekce zavedené, evropsky šarmantní značky Duckie Brown. Její hybridní přetváření pánské krejčoviny z tradiční Savile Row se stalo embosovanou signaturou, kterou pod perutěmi společné práce od roku 2001 rozšiřují designéři Steven Cox a Daniel Silver. Tak stejně činí i prostřednictvím zimní kolekce, která nevybočuje z dobře zajetého standardu.

OPENING CEREMONY

Kolekce konceptu Opening Ceremony Huberta Leona a Carol Lim zavítala do vlámských končin, když vzpomínala na doby vlivu silné antverpské skupiny ostentativních designérů, kteří svou dekonstrukcí měnili podobu pánské siluety. Velmi konceptuálně, v základech však sportovně, laděná kolekce si hrála s koncepcí zipů, prošívání a barveného minimalismu v rámci rafinovaně tlumené skladby jednotlivých, detailně propracovaných modelů.

MARC BY MARC JACOBS

Japonského samuraje v těle automobilového závodníka probudilo tvůrčí duo návrhářek Luelly Bartely a Katie Hillier, které nově převzaly kreativní otěže divize stylu Marca Jacobse a výrazně  posílily její potenciál na trhu. Obě do konceptu značky Marc by Marc Jacobs totiž vnesly segmenty hravosti, jež se promítá ve vcelku neoriginální, avšak stále funkční skladbou „obyčejných“ digitálních potisků a vtíravé extravagance.