sibling-spring-summer-2015_24

Sibling S/S 2015

Nechť za nás tentokrát hovoří čísla: za posledního půl roku vydělala značka Sibling a její linie Sister by Sibling  200 tisíc liber, a to jen na území britských ostrovů. Slušný výsledek na trio designérů, které začínalo prakticky jako skupina divadelních kostymérů, že?  Jak je to ale možné, když se každý rok jedná o stejný crazy shit?

Při pohledu na jakoukoli kolekci této mladé značky je potřeba oddělit produkt od stylingového doplňku. Když totiž odřežete kližky, zůstane vám v podstatě normální, ba dokonce velmi komerčně zaměřená produktová řada s přesně vymezenou cílovou skupinou. Mentolově cool je jen obal – a na ten v posledních několika letech designéři ze „sesterského“ tria sázejí čím dál méně. Neznamená to však, že by se Sibling vymanili z až směšně opulentních stylingů – spíš konečně pod nánosem zbytečností prosvítá skutečné řemeslo.

Pro sezónu jaro/léto 2015 si Sibling půjčili poslední Formichettiho Diesel a tam, kde pseudovýstřední Ital skončil kvůli rozpočtu a komerčním normám, oni pokračovali. Potištěný denim ve vcelku standardních střihových polohách tak střídali s vlněnými celky a vlasy připomínající nánosy, které však představovaly tu část kolekce, jež se k nositelům dostává jen zřídkakdy. Na druhou stranu použití pletenin, které se zcela určitě objeví v mnoha kamenných i online obchodech, je v kolekci zastoupeno obdivuhodným, ba až brilantním provedením. Struktury s mutujícími printy latinskoamerických tradičních motivů či ultra syntetické ježkovité formy jen dokazovali, které věci tohle trio doopravdy umí a prodává. A zbytek? To už je jen omáčka. Hezká, ale vlastně zbytečná.