Versace Menswear Fall Winter 2015 in Milan

Versace A/W 2015

Donatella Versace to nemá moc lehké. Když totiž na mole představí svůj obvyklý blýskavý testosteronový arsenál, je označena za kýčařku a kolotáčářku, která se vyžívá v homoerotice. Když se naopak zklidní a dá průchod ušlechtilým materiálům a siluetám jak střiženým na míru, komentáře oscilují od „To už jsme viděli!“ k „Nuda. Popojedem.“ Ovšem nedívejme se na Donatellu a její aktuální pánskou kolekci skrz prsty, ačkoli Versace tentokrát ve svém osobitém pojetí představila „jen“ normální oblečení pro normální muže.

Běžný zmatek však nebyl ani tentokrát vystřídán mužům přisuzovaným řádem, průchod však dostala reálná oděvní tvorba a detailní práce, která byla věnována každému kousku. Pozůstatky tendenčních 70. let v podobě širokých nohavic, kapsáčovitých bund k pasu, výrazného štěpování denimu a v tónu prošívaných kůží se na přehlídce objevily hned vedle těsných (a aktuálních) meggins, precizní krejčoviny jak z osmdesátých let a nadimenzovaných pletenin. Velká pozornost byla věnována svrchníkům, ať už v podobě krátkých kožešinových hoodies nebo syntetických kabátů až po kolena, které doplňovaly trenchcoaty se zlatými detaily, kožené bundy a klasické kabáty.

Minulou sezonu chodili modelové na přehlídce s talíři v rukách, avšak kolem a kolem nenaservírovali nic moc zajímavého. I tentokrát Donatella Versace připravila jakýsi italský eintopf, tedy vcelku chutné minestrone, které se nikdy nezají a bude vždy na menu v různých cenových relacích. Tato její kolekce se tak nabízí všem mužům, kteří mají chuť okusit prověřený recept se špetkou Donatellinina koření.