Hoffova epopej

1429207269523.cached

Ve fotbale se pro zkušené kapitány silných mančaftů občas používá německý termín spielmacher neboli česky mistr hry. Někdy se ale nelze ubránit dojmu, že by si to označení zasloužili i ti, kterým se po dlouhé době podaří slušný zářez. Jedním z nich je i David Hasselhoff. Je totiž zpět a dokonce i vrací úder!

Na začátku měsíce se strhla lavina sdílených odkazů s nějakým vyžehleným chlápkem, který v lesklé versatile jacket za doprovodu syntetických hudebních podkresů decimuje pouliční gangy a k tomu všemu ještě obstojně zpívá. Samozřejmě se jedná o vysloužilého osmdesátkového herce, jehož nejvíce proslavila role opáleného, zarostlého, ale především pokaždé férového lídra týmu záchranářů pobřežní hlídky Mitche Buchannona.

Pokud se vám vykrádání retro estetiky začalo zajídat, vězte, že David vám ukáže, že je to stále docela prča. Na YouTube totiž této nevyhaslé hvězdě přibyl single True Survivor, který je snad nejosmdesátkovějším počinem současného internetu. Hned v úvodních sekvencích se dočkáváme šťavnatého vybrakování filmů jako Timecop a Karate Kid, „Hoff“ se však nezastavuje ani před původním Tronem a ve videu, pojednávajícím o udatném hrdinovi Kung Furymu, se setkáváme s paralelními příběhy z různých videoher. Single má ostatně velmi propracovanou marketingovou strategii, neboť k němu bylo vydáno i samostatné virální video osvětluje počátek tohoto fiktivního hrdiny. A i když by se mohlo zdát, že masivní vizuální nálož překrývá skutečný charakter písničky, opak je pravdou. Samozřejmě, že True Survivor nepředstavuje nový klenot současné pop-music, ale ve srovnání s aktuálně působícími interprety a jejich repertoáry obstojně konkuruje i daleko náročnějším hudebním produkcím.

Celý projekt vznikl díky kickstarter.com, kde švédský experimentální režisér David Sandberg, který si nechá říkat také Laser Unicorns, vybral 630 tisíc amerických dolarů, aby celou srandu spolu s Hoffem zprodukoval. Teď je jen otázka, zdali počin znovu nastartuje Hoffovu kariéru. Mohl by! Komu jinému totiž méně zazlívat rochnění se ve zpátečnické estetice než Davidovi? Vždyť on osmdesátky udělal!