Dolce & Gabbana S/S 2016

11168189_10150623853664977_2573475264883770681_n

Dolce s Gabbanou moc dobře věděli, proč na dnešní přehlídku pánské kolekce pozvali jen malou hrstku zástupců z řad novinářů. Italská návrhářská dvojice totiž v těchto dnech rozhodně nemá na růžích ustláno: stále je oficiálně vyloučena z Italské módní rady, kauza #boycottdolcegabbana má jen na Instagramu okolo šesti tisíc odkazů a nepočítaně na Twitteru. V době internetu, živých streamů a bezprostředně zveřejňovaných fotografií je vyloučení novináře z guestlistu spíše gestem než překážkou v sepsání (špatně laděné) recenze. Přes všechny společenské přešlapy si ji ale Dolce & Gabbana tentokrát nezaslouží.

Nemá cenu bědovat nad tím, v jaký brand se Dolce s Gabbanou přetransformovali. Na mole tentokrát odprezentovali nepředstavitelných sto čtyři modelů a je na každém, jak si oddělí zrno od plev. Hlavním motivem kolekce jaro/léto se staly orientální vzory na evropských i asijskou oděvní tradicí inspirovaných střizích, někdy nenuceně spárované, jindy s roztrhanými džínsy, které najdou uplatnění na každé italské diskotéce. V polovině přehlídky si dvojice odskočila ke zdá se velmi populární pytlovině s náměty, jež mohly patřit do jakékoli kolekce, kterou Dolce s Gabbanou v posledních několika letech představili. Neopomenutelné jsou i výlety do světů klasické pánské krejčoviny a spodního prádla.

Dolce & Gabbana by si v podstatě vůbec nemuseli dávat tu práci a co půl roku vystrojovat módní přehlídku. Stačil by obří showroom, kde by si všichni pozvaní prohlédli oblečení a seznámili se se sezonní grafikou, kterou dvojice natiskla či našila na střihy, jež se už léta nezměnily. Na druhou stranu ale Dolce & Gabbana stále představují záchvěv rozptýlení v jinak ospalém programu milánského týdne pánské módy.