Nová Prada

Tye Sheridan pro Prada A/W 2015

Čím je charakteristická Prada? Vždy hledá něco nového. Na konci osmdesátých let obrátila svět naruby, když představila luxusní kabelky, batohy a zavazadla vyrobená z technického nylonu, o několik let později už jako módní značka byla mezi prvními, které rozpoznaly sílu celebrit a začaly je oblékat je na červený koberec a obsazovat do reklamní fotografických sérií.

První pánské kolekce tak propagovali Tim Roth, Willem Dafoe nebo John Malkovich a na minulých kampaních se objevili Dean DeHaan, James McAvoy nebo Tobey Maguire. Na čerstvých fotografiích módní řady podzim/zima 2015, která se právě dostává do obchodů, se nám představuje další trojice zajímavých tváří, které mají k ideálům krásy daleko – ale to Prada také, takže je vlastně vše v pořádku – na suchém šedivém pozadí a v nikterak módních pózách.

Krom toho, že se na snímcích Craiga McDeana objevují vůbec poprvé Scoot McNairy, Michael Shannon a Tye Sheridan, co je na nich nového, říkáte si? Vlastně vše! Stejně jako pánská (a dámská) kolekce, i tato kampaň je totiž návratem značky ke svým kořenům, které v minulých letech opomíjela na úkor silných grafických oděvních řad a radikálních estetických vizí. Když tedy Prada letos hledala nové, našla jej paradoxně ve vlastních archivech.