Recenze srpnové vůně od Chanelu, se kterou můžete dožít babí léto – Bleu de Chanel.

Nová kreace z dílny Chanel názorně demonstruje to, co se stane, když ve 21. století přeroste expanze vůní jednoho tradičního módního domu přes hlavu. Bleu de Chanel totiž už nepokračuje v linii parfému, které měli glanc. Někteří dokonce ostře tvrdí, že si při prvním přičichnutí si nebyli jisti, zdali se jedná o Hugo Boss nebo Axe.

I Bleu de Chanel má svou historii. Původ vůně sahá do třicátých let minulého století. Tehdy se však jednalo o druh klasické kolínské, kterou měli v oblibě jak ženy, tak i muži. A muži jí dávali přednost snad před vším, co v té době existovalo. Proto Chanel po osmdesáti letech přišel na trh s novinkou v pánském provedení. To se podstatně od originální kolínské liší a možná právě tento fakt rozhořčil recenzenty natolik, že Chanel srovnávali s obyčejnou značkou deodorantů. Luxus nelze prodávat v globálním měřítku a nemůže být vyráběn jako čínské košile. A proto ani Chanel nemůže produkovat tolik výjimečných vůní. Zde se zřejmě jednalo o urychlený „přešlap“.

Bleu de Chanel man

Ale teď k vůni samotné. Hlavu vůně tvoří muškátový oříšek, zázvor a santalové dřevo. Srdci vůně dodává aroma máta, jasmín, citron, grapefruit, vetiver a pačuli. A základ stojí na příchutích kadidla, cedru a růžového pepře. Celý charakter vůně je spíše orientální, což obohacuje parfém o možnosti nosit ho v létě, ale i v chladnějších měsících podzimu. Přes všechny kritiky si ale stejně myslím, že tento Chanel určitým způsobem vystupuje z řady ostatních, i když už ne natolik. Je bezpochyby určen sebevědomým mužům. Jeho mírně „tíživou lehkost“ (jako u Kundery) unese jen silné charisma. S touhle vůní pánové musíte pracovat! Tato esence, když vám přistane na krku, z vás elegána neudělá. Tuhle vůni si svou vytříbeností musíte zasloužit. Není to záležitost pro nějaké roztřesené děťátko. Takže do toho!

CHANEL BLEU DE CHANEL 50 ml cena

(Pokud byste si chtěli udělat výlet a poučit se, vydejte se do Grasse, malého francouzského městečka v kraji Alpes-Maritimes, kde Edith Piaf dožila svůj bouřlivý život. Nachází se zde ústředí pafrumerie Fragonard. A ve zdejším „archivu“ vůní můžete přičichnout i ke zmiňovanému Bleu de Channel – originálu z minulého století.)

Reklamní klip od režiséra Martina Scorseseho

CHANEL BLEU DE CHANEL 50 ml cena