Kdo by to byl řekl, že klasický italský módní dům Gucci je to s námi už 50 let? Že by se z něho za tu dobu stala nervózní štakatule s hormonálními problémy? Ale ne, do Samathy má daleko! Ba naopak, značka přes veškeré menší krize, které ji v nedávné minulosti postihly, pořád „jede” a dnes je jednou z těch stabilnějších. Navíc má stále co říct. Gucci nikdy netáhl na branku „umění vysoké krejčoviny”, ale zato vždy uměl svými RTW (ready-to-wear) kolekcemi trefit náladu obyvatele městské džungle. Gucci je prostě moda do města!

Samozřejmě že padesátileté výročí nezůstalo bez povšimnutí. Značka uspořádala velkolepou oslavu. A co se na gigantické party dělo? V pátek 30. října se speciálně v rámci římského filmového festivalu promítala nově digitálně rekonstruovaná verze snad více než legendárního snímku Dolce Vita. Celou tuhle „záchranu” si vzal na starosti režisér Martin Scorsese s podporou módního domu.

Film Dolce Vita

Legendární scéna z filmu “Dolce Vita” ve fontáně Di Trevi v Římě. Dolce Vita, která svým charakterem vydláždila cestu do světa celebrit, zvrhlých hvězdných manýrů, módy a přehnané péče o styl, je snad nejikoničtějším filmem vůbec. Symbolem luxusního a hýřivého života se stala hlavně díky kultovním scénám, jako jsou polibek u fontány di Trevi či pronásledování Anety Ekberg. Herecká elita, která tehdy zmíněné postavy ztvárnila, se stala symbolem stylové herecké aristokracie tehdejší Evropy. Může to znít hloupě, pokud takto hodnotíme mistrovské Felliniho dílo, ale tento film má styl, takže podpora ze strany módního domu byla naprosto samozřejmá. Dvě módní ikony se spojily v jednu!