Hoši, připravte se! Zahoďte slzavé údolí, kterým se rádi zahalujete pod tíhou stížností, že je móda k mužům nepozorná, poněvadž opak je pravdou! Na příští rok se chystají velké věci. Tak vylezte z pod peřin, zahoďte posmrkané kapesníky a přestaňte fňukat, móda je k mužům leckdy pozornější než si myslíte!

Angláni se nezapřou

Tohle obzvláště platí pro módu z ostrova Anglosasů. Topman, Paul Smith a jiné legendární značky poskytují muži obrovské pole možností. A další podobný prostor k realizaci nabízí nově vznikající projekt naplánován na podzim zimu 2011/2012. Do tohoto plánu se pustila sama British Fashion Council, která je z části dotovaná státem. A co tedy podnítila? – Vznik salonu NEWGEN MEN. Tento počin má zahrnovat soubor kolekcí mladých návrhářů a talentů, kteří během londýnského Fashion Weeku představí nové inovativní tendence v pánském oblékání. Mezi vybrané návrháře patří i Gordon Richardson, kreativní lídr již zmiňované „trendsetterské“ (trendy určující) značky Topman. Nepochybně půjde o velkou věc, revolučně – gala nálada je cítit v každé vzkazce, která o projektu vypluje na veřejnost.

„NEWGEN MEN vyrostl z původně malého zkušebního projektu londýnského Fashion Weeku, velký zájem nás, mužů, však dovedl dát celé záležitosti novou formu a rychle rozvinout její potenciál. Projekt je nejunikátnější v prezentaci inovací, které každoročně britští designéři vnesou do pánského stylu, a tím zároveň potvrzují svou reputaci provokatérů“, říká sám provozní ředitel British Fashion Counsil Simon Ward.

S pánskou módou to zas tak špatné není

Takže i když si stěžujete, muži jsou dnes velmi hýčkaní a asi se budu opakovat když opět napíšu – „víc než si myslíte.“ Co víc bychom chtěli? Na každém kroku se někdo stará o polohy našeho mužství, ženy akceptovali ženu v nás, takže nám půjčily solárka a holítka a dokonce nám pronajaly i kus módního světa, ne-li větší než původně sami zamýšlely. Naděje je na pochodu i v české kotlině, a pokud někdo nad všemi těmito řádky ohrnuje nos a v hlavě se mu zmateně kupí slova jako: „No jo, co mě to zajímá, co si dělaj támhle pošahaní angláni.“, tak si rovnou udělte sváteční políček. Není totiž příznivějšího vědomí, než toho, že se máme kde učit!