Uhlíková super vlákna – pojem spojen zatím jen s exkluzivními a luxusními vozidly. Avšak dnes? Dnes se karbonová vlákna postupně dostávají i do módních „garáží“ ke zpracování. První z nich je elitářský ochránce londýnské elegance, značka Dunhill.

Dunhill kolekce jaro/léto 2011

V kolekci jaro/léto 2011 si brand připravil několik elegantních modelů, vyrobených právě z těchto zázračných vláken. Kolekce tašek a brašen nese název „Chassis Leather“ a doslova by se dala přeložit jako „Podvozková kůže“. Celá se vyznačuje charakteristickým vlisem, který se z uhlíkového materiálu přenesl na matnou černou kůži, a ve výsledku tvoří dokonale designově čistou, super stylovou záležitost, která mimo estetických atributů nese i kvalitu odolnosti a výdrže i při extrémních zátěžích.

Pánská karbonová taška Dunhill

Pokud tedy devastujete jednu tašku za druhou, myslím, že byste trochu dražší investici do této nové technologie měli zvážit. Můžete si i vybrat – kolekce čítá messenger bags, diplomatky či jen obyčejné aktovky, kufříky i klasické 24-hodinové tašky, nebo pánské městské kabely. Samozřejmostí je, že nejlepším doplňkem jsou k nim vozy značky Bentley, ale pokud ještě nejste na čekací listině, nezoufejte, o to větší kouzlo budou mít, když s nimi nastoupíte třeba do autobusu číslo 196.