Rok se s rokem sešel a i MAUDhomme bilancuje. Sestavil pro vás proto žebříček deseti nejvlivnějších mužů světové módy za rok 2010!

►DESIGNÉŘI

Alber ElbazAlber Elbaz – Jeho kolekce pro H&M udeřila jako blesk z čistého nebe, a všichni, jakoby zmateni láskou k Lanvin, plnili své blogy chválou a peněženky pro změnu účty od kousků právě z této nezapomenutelné esence francouzské módy „po lidovu.“

Karl LagerfeldKarl Lagerfeld – Muž, co ustál krizi a stihl k tomu nafotit legendární Pirelli kalendář, založit svůj vlastní ostrov módy, posbírat nějakou tu cenu a zas (jako každý rok) zabodovat se svými kolekcemi. Tleskejme!

Christopher BaileyChristopher Bailey – Anglický mládenec potvrdil svou roli významného trendsettera – pro svou domácí „stáj“ Burberry vytvořil neodolatelnou kolekci, která jasně definovala střed, kolem kterého se následně otáčela celá sezóna. Jeho army bylo uchvacující! Děkujeme!

Tom FordTom Ford – Rušný to rok pro amerického šviháka. Tom se však nenechal vyvést z míry a s grácií a triumfálním úsměvem nám v jednom roce předvedl svůj stylově přešlechtěný filmový debut „A Single Man“ a zároveň módní comeback. Jeho kolekce s nedávno vydaným videem plní titulky magazínu. A všichni křičí: „Viva el Ford!“

►FOTOGRAFOVÉ
Nick KnightNick Knight – Fotograf, který zúročil sílu vzpomínek. Muž, který se často vyjadřoval k tragické smrti Alexandera McQueena a též byl ohledně této smutné události často tázán. Zároveň ale také muž, který předvedl spoustu povedených kampaní a na sklonku roku také ukázal světu – z určitého hlediska – významný Gaga look ve své vyzývavé fotografii.

Terry RichardsonTerry Richardson – O tomto rachitickém chlápkovi s pořádnou porcí kuráže nelze nemluvit. Zas jeden set dvanácti měsíců za námi a zas by bylo velice nepozorné nezařadit ho mezi top žebříčky mocných. Tento starý mládenec módního průmyslu dokáže suverénně vyfotit obnažený penis, stejně tak, jako úchvatné fotky několika významných kampaní. Nezbývá nám, než se divit jeho talentu.

►MODELOVÉ

Jon KortajarenaJon Kortajarena – Jen pár slov k tomuto charismatickému Baskovi. Zkoušeli jste někdy spočítat kampaně, ve kterých se Jon NEOBJEVIL? Stačilo by vám k tomu vašich deset prstů, věřte mi.

Baptiste GiabiconiBaptiste Giabiconi – Ten má vše snadné, velké přátelství, které ho pojí s Karlem, mu zajistí každou kampaň pro Chanel, a tak se na něj nesmíme zlobit, že z nudy a přebytku peněz si odskočí i k muzice, byť z toho vznikne hrozný kýč. Ale co? Zdá se, že si z toho francouzský Ken vrásky nedělá, hlavně že jede…

►CELEBRITY
Kanye West a Pharrell WilliamsDuo Kaney West a Pharrell Williams – Tak tihle dva opravdu považuji za svrchované style icons: kam přijdou, tam září. Pharell přidal na lesku své osobnosti linií péřových bund pro italskou značku Moncler, Kanye zas božským filmem Runway, kde zhmotnil dokonale elegantní styl černé muziky s novým albem, jenž znovu zpěváka vyneslo knižně řečeno až ke hvězdám.

►BLOGER
David GandyDavid Gandy – Toto může být sprosté opomíjení ostatních blogerů z lidu. Ale neubráním se pocitu, že se přes prvotní pochybnosti Davidovi zadařilo. Takže se tu jeho jméno „opaluje“ právem. Jeho iPhone aplikace je úspěšná stejně jako jeho blog na vogue.com. Jde příkladem všem modelům, kteří by po prvních rýhách na obličeji neměli jen tak vyhasnout.