Alexander McQueen + Puma

Všichni, co se alespoň trochu zajímají o módu, znají velmi dobře jméno Alexander McQueen. Tento, bohužel již zesnulý, přední britský umělec se nesmazatelně vryl do historie módy. S každou svojí kolekcí dokázal své obdivovatele i zavrhovatele (bez rozdílu) usadit na zadek. Dokázal „vytvořit“ Lady Gaga, jeho modely nosily a stále nosí např. Björk, Penelope Cruz, Rihanna a mnoho dalších důležitých osobností světové kultury. Není tedy divu, že McQueenův odkaz žije dál – ať již v jeho vlastním brandu, který vlastní koncern Gucci, nebo i v projektech, ke kterým si McQueen jen tak „odskočil“.

Jeden z těchto pochází již z roku 2006. Tehdy Alexander podepsal smlouvu se společností Puma, známou především pro svoje sportovní oblečení. Ale právě v posledních deseti letech se koncept Pumy značně přetvářel – už nechtěli být známi jen jako značka oblečení do posilovny nebo na běhání, ale snažili se o vysoce stylovou casual módu a vytvořit produkt, pod kterým by si lidé představili právě tuto značku. Nakonec velmi šikovně zvolili obuv – sneakers, do češtiny nešikovně přeložené jako „tenisky“.

Spolupráce se samozřejmě vydařila – jak také jinak. Nakonec McQueen navrhl pro Pumu i vlastní řadu oblečení, sneakers ovšem zůstaly klíčovým produktem celé kolekce. A i když od jeho smrti už uplynul skoro jeden rok, „jeho“ spolupráce s Pumou stále pokračuje.

A právě včera večer byla v kalifornském Anaheimu představena nová řada pro podzim roku 2011. Výbornou zprávou je, že tato řada bude k dostání i v Praze, alespoň podle oficiální stránky puma.com. Letošní kolekce není tak extravagantní jako ty předešlé, o to více z ní však čiší elegance a síla jednoduchého designu.