Kamarád do deště
4.4 (87.69%) 13 hlasů

Kamarád do deště

Ačkoli máme polovinu ledna, hladina rtuti v teploměrech v posledních dnech ne a ne spadnout pod nulu. Nebo alespoň pod pět nad nulou. Proto se spíš než sněhových blizardů dočkáváme nepříjemného lezavého deště. Co nás před ním ve městě ochrání? Buď naše oblíbená kavárna, nebo naprosto opomíjený, i když na výsost stylový, pánský doplněk – deštník. A protože vám MAUDhomme chce být inspirací za každého počasí, rozhodl se pro vás vybrat různé druhy deštníků, které jsou jakékoli, jen ne fádní.

A navíc, jak více gentlemansky se seznámit, než nabídnutím sucha a vašeho rámně?

FULTON (Tiny Classics)
Fulton je jedna z – jak jinak – klasických britských značek, posvěcená samotnou Královnou Alžbětou II. Byla založena roku 1956 a říká se, že každý Brit od nich má alespoň jeden deštník doma. Přestože pro ně pracují přední londýnští designéři, prodávají velice kvalitní a stylové děštníky za rozumné ceny. Jednimi z nich je i řada Tiny Classics. Všimněte si hlavně posledního vzoru polka dots – velice trendy vzor pro jaro/léto 2011.

EMPORIO ARMANI
Kdo by neznal tuto milánskou značku s nespočet řadami oblečení i doplňků. Věnují se, samozřejmě, i deštníkům. Tento, který jsme pro vás vybrali, je vyroben z prvotřídního polyesteru a je celý potisknutý lemem s logem EA. Držadlo je vyrobeno z luxusního černého dřeva a prodává se v olivové a béžové barvě.

GIANFRANCO FERRÉ
Další z oblíbených italských módních domů, který zná důležitost tohoto doplňku. Gianfranco Ferré ho vybavil automatikou (tlačítkem ho rozevřete i zavřete) a futuristickým designem. Z vysoce lesklé šedo-černé kombinace až přechází oči kolem. S tímto děštníkem a minimalistickým outfitem se stanete ikonou ulice.

FULTON (Birdcage)
A Fulton ještě jednou – od britské klasiky se přesuneme k francouzské dekadenci. Model Birdcage je vyroben z umělé hmoty (s kovovým držadlem). Dodá tu správně dekadentní rozpolcenou jiskru kostkovanému obleku i lakovanému prošívanému kabátu. Dekadence = trend zimy 2010/2011.