Čas jako domino

Žijeme ve světě shonu. Populace je postavena na základním lidském úkonu, který se přetransformoval do jednoduché soutěže o získání více času. Alarmy, hodiny, budíky, odpočitávadla, měřidla, stopky – posvátné artefakty našeho zrychleného života. I ve vás dozajista musí vyvolávat jakousi obavu, jelikož vyjadřují neúprosně ubíhající čas a toho máme všichni málo. Co ale vyjádřit čas způsobem, jenž nám tyto nemilosrdné „úředníky“ nebudou zdaleka ani připomínat?

Tak s takovým nápadem přišlo designérské studio Carbon. Jednoduchý ikonický předmět domina bezkonkurenčně vtipnou cestou jemně přeformulovali v klidné a nenaléhavé hodiny. Ano Domino clocks! Jsou fascinující – kombinace puntíků, které se postupně během dne mění, aby zaujali správnou pozici pro vyjádření přesného času, vás snad nikdy neomrzí!

Nová forma hodin – z proslulé designérské společnosti – se skládá ze tří částí jednotlivých domin, jež v průběhu dne mění počet teček na své ploše, čímž dává dohromady součet, tvořící přesný časový údaj. Víc než životní zpestření vám hodiny také obohatí zábavné okamžiky s přáteli při návštěvách. Charakter domina – jako hry – se totiž přenesl skrz tvar a význam i do nového výrobku, protože „číst“ čas nikdy nebylo hravější.

Zde je třeba dát zapravdu tvůrcům – tento produkt bude dělat každý den tím jiným a neobvyklým. Za skvělým nápadem stojí osobnost hlavního designéra celého studia Joea Sullivana. „Lidé mají spoustu asociací se spoustou zažitých předmětů, obzvláště s těmi, které každodenně používáme. Chtěl jsem nahlédnout pod povrch těchto zažitých formulí a upravit je tak, aby nepůsobily jako bič společnosti,“ říká sám autor.

Idea přímo osvěcující. Pokud jste zvědaví a chcete vědět, jak super bytový doplněk funguje, koukněte na video, jenž vám rozkošnou hru času představí v „přímém přenosu“.