Hermès z odpadků

V sezóně, která je plná nových kolekcí fashion brandů, se Hermès rozhodl mimo řady pro jaro/léto 2011 představit i svůj nový projekt, kterým chce odlehčit životnímu prostředí a vytvořit nové hodnoty ze starých věcí. Módní dům představil kousky vzniklé z vadných kusů a z látek a kůží, které zbyly z vytváření větších modelů, a nazval ji řadou „Petit h“. Tato sbírka šperků a dekorativních doplňků je popisována jako řada „neidentifikovatelných poetických předmětu“, které vytvářejí kouzelný svět ze zbědovaných věcí, které dostali druhou šanci.

Pro vytvoření této kolekce se Hermès spojil s řadou umělců a designerů, jako Alice Cozon, Stefania de Petrillo a Godefroy de Virieu, kteří pracovali pod vedením Pascala Mussarda, pra-pra-pra-pravnuka Thierryho Hermèse, zakladatele této legendární značky. Jejich talent pomohl přetvořit odhozené rozbité věci a nábytek na luxusní výrobky a začít „nový život“. Například kožené řemínky (možná právě z nějaké Birkin bag…) jsou nyní elegantní náhrdelník, rozbitý talíř jako přívěšek, stará komoda byla přebarvena elegantními přírodními vzory a chybějící úchyty byly nahrazeny koženými řemínky.

První kolekce takto „recyklovaných“ předmětů byla k vidění v pařížském vlajkovém obchodě od 13. listopadu do 4. prosince. Další „spin-off“ bude odhalen v Tokiu a Osace v květnu letošního roku, třetí souprava v New Yorku a Beverly Hill v říjnu. Ceny se pohybují od 50 do 50 000 eur.