Ve středečních minutkách se zaměříme na jednoho tvůrce a jeho příběh. Nebude to nikdo jiný než Raf Simons.

15 let s Raf Simons

Tento designér výhradně pánské módy s námi dýchá, nebo spíše my dýcháme s ním, už celých patnáct let. Tvrdou práci módního návrháře si vybral už v roce 1995. Z počátku své kariéry pracoval s Walter Van Beirendonck na některých kolekcích v Paříži, kde se nechal výrazně ovlivnit stylem Martina Margiela a Jean-Paul Gaultiera. Mistr Simons za tu dobu rychle rozpoznal, kde má hrát ten důležitý part – v pánském stylu.

Charakteristický ráz jeho kolekcí se rychle stal ikonickou jistotou, vyhledávanou spoustou mužů všude po celém světě. Mezinárodními médii a tiskem je neustále označován za jednoho z nejvlivnějších a nejvíce inovativních designérů vůbec. Jeho famózní kombinace přísně střižených a jednoduchých „tailoring kousků“, spolu s pouličními volně střiženými svršky jsou nenapodobitelné. Raf ovládá magii dnešního alternativního muže, který se nebojí hranic. Um pro něj tak typický vtiskl tvář nejen značce Raf Simons, ale zároveň návrhářovi druhé tvůrčí realizaci, a to značce Raf by Raf Simons. Tento neobyčejný Belgičan žijící v Antverpách nás tedy dohromady čtyřikrát za rok zahrnuje svou krásnou vizí a my ji už 15 let přijímáme.

A jednu z těchto vizí máte možnost podrobně prozkoumat v krátkém filmu, který byl natočeno při příležitosti Simonsova výročí Pierrem Debusscherem pro magazín Dazed. Jeho název – Raf´s army – v průběhu celých čtyř minut dozajista pochopíte.