Odkaz Madam Coco

Získala slávu, moc a peníze, a přesto zemřela opuštěná a sama. Ženu vysvobodila z korzetu a ustanovila tak nová zdymadla v dosud diskriminačním proudu módní řeky.

Desátého ledna to bylo přesně 40 let od její smrti, její jméno však dál dýchá a srdce tepe, životní sílu bere z nekonečného odkazu, s nímž tento svět opustila. Není řeč o nikom jiném než o Gabrielle Bonheur „Coco“ Chanel.

Do půvabného světa, který dokázala za svůj život vybudovat, může nyní nahlédnout každý. V nejrušnější asijské metropoli – v Šanghaji – probíhá všemi sledovaná Culture Chanel expozice. Zde není vykreslená jen módní tvorba odvážné Coco, ale i doba v níž žila, a kterou svým charisma do velké míry utvářela.

Svět avantgardy, šlechetné destrukce zažitých pravidel, vznik nové společnosti, čas rozmaru – pravdivé přívlastky tehdejších dnů. Právě tyto přívlastky vyplňují i vystavené fotografie, artefakty a dokumenty, provázející diváka pohádkou, která s novým stoletím otevřela éru moderny.

Moderní doba podle Coco připravila půdu na které stojí naše kultura dnes. Proto se zdá, že v tyto okamžiky její osobnost stoupá ne ceně, přestože již této ceny dávno dosáhla. Jako bychom si ji teprve teď uvědomovali. Síla pevné a osobité tradice se line z každého obrázku. Soukromé dědictví, jež se stalo naším původem. Posuďte sami a prožijte si vlastní intimní chvilku s Coco.