GUCCI JaroLéto 2011

Italská značka GUCCI patří ke stálicím světové módy. O její oblíbenosti svědčí i to, že je nejúspěšnějším italským módním brandem vůbec, a to s tradicí od roku 1921. Nemůže tedy chybět v přehledu pondělních trendů pro jaro/léto 2011.

Návrhářka Gucci Frida Giannini je známá pro svoji oblibu v ikonických šedesátých letech. Šedesátá léta mají ovšem více tváří než jen tu, na kterou je redukují módní „neználkové“, a to často využívaný argument svobodomyslnosti vlny hippies. Šedesátá léta, ve Spojených státech i v Evropě, byla stejně tak upnutá, puritánská a vcelku všední jako všechny dekády dvacátého století před i poté. Kolekce Gucci na jaro/léto 2011 si bere právě to nejlepší z této vlny a přimíchává typické znaky pro Gucci.

Hitem nadcházející sezóny budou známé doplňky v nové podobě. U Prada jsme viděli měšce, Gucci si zas vzalo šátky. Je s podivem, že tento doplněk z mužského šatníku přes poslední dvě desetiletí prakticky vymizel – nejspíše jako důsledek roztříštěnosti „mužství“ a zbavování se ženských prvků z pánského oblečení. Muži jsou si ovšem svoji pozicí nejspíš více jisti než dříve, šátky jsou proto z

Dále, jak vám pravidelně připomínáme, do módy se vrací hnědá, respektive tzv. „velbloudí“ barva. Nosí ji i Bruce Willis ve snímku RED

Nesmrtelným trendem je nejspíš oblečení v bílé barvě. To je samo o sobě dosti problematické, nepadne každému, ale v šikovném provedení snese vkus i váš styl mnohé. Dejte si pozor jen na jedno, a to bílé kalhoty. Ty padnou opravdu jen skupince vyvolených… GUCCI vyřešil problém bílé velice dobře: skloubil ji s hnědou a slonovinově bílou, čímž vznikl efekt mladíka, který se vrací do města sešvihaný životem v poušti.

Neodpustím si tu jednu osobní poznámky – nikdy k bílé nenoste stříbrné, lesklé či jiné „šedivé“ kovy – budete vypadat, jako když se právě chystáte na další koncert Sensation, a to je samo o sobě hrozivá představa.

Nebyl by to ovšem GUCCI, kdyby se alespoň něco z nové kolekce nelesklo – a proč zrovna ne saka? Leskle hnědá a modrá tvoří s bílými kalhoty až překvapivě zajímavou kombinaci…

Pokud se tedy připravujete na nadcházející sezónu, GUCCI může být celkem dobrým pomocníkem. Prakticky ve své kolekce shrnuje většinu trendů na jaro/léto 2011. Pořiďte si tedy k vašim džínům něco hezky velbloudího nebo naopak opět kolem krku uvažte šátek. Vždyť je nová dekáda, tak proč ne?