Stylový turista

Benátky! Kanály, holubi, gondoly, mosty, Náměstí svatého Marka – ach ta krása! K tomu úžasné interiéry těch nejexkluzivnějších benátských hotelů. John Depp a Angelina Jolie. Tak by se dal shrnout nový americký snímek mířící do českých kin.

Pojďme si však lépe přiblížit novinku, mající premiéru již za dva dny. Turista – filmový příběh režiséra Florian Henckel von Donnersmarck (jenž má za sebou velký úspěch ve své německé domovině se snímkem Životy těch druhých, který projel a pokořil evropské festivaly) se odehrává v báječném „potápějícím se městě“.

Mezi uličky vody a krásné paláce umístil režisér stárnoucí superhvězdu Johnnyho Deppa a v Hollywoodu bezmezně milovanou Anglienu Jolie. K tomu jim na těla přimknul překrásné šatstvo, šperky a nechal je brázdit po moři v luxusních jachtách, na pozadí příběhu o mazané agentce Elise.

Ta se flirtem s neznámým Frankem snaží vyváznout z prekérní situace – sebe i Franka však záhy uvrhá do nemilé situace, kde jde i o holý život. Snímek je ze strany evropských kritiků přijímán chladně, leč na druhé straně Atlantiku ho nominují na Zlaté Glóby a Oscary. Jedno je však jisté, oba svůdní herci a pečlivý styling filmového štábu zajistil pro oči líbeznou podívanou. A proto byste v kinech neměli chybět ani vy! Berte tedy dnešní LÍBÍ SE NÁM jako malé pozvání.