KeepCup

Takzvaný „tumbler“ již patří k výbavě většiny měšťanů. S přílivem amerických seriálů a příchodem coffee shopů na naše území jsme se naučili chodit po ulicích nejdříve s kartonovým kelímkem v ruce, ale postupem času jsme „postoupili“ výše – koupili jsme si u Starbucks či jiné značky náš první tumbler. Plastovou či nerezovou zmenšeninu termosky, která nejenže umí udržet nápoj horký či studený, ale ke slovu se dostali tentokrát i designéři, takže se může stát doplňkem odrážející náš postoj a styl. (Ostatně jako valná většina výrobků v posledních dvou desetiletích…)

Pokud jste zapálenými ochránci přírody, nebudete mít jistě radost z toho, že se většina tumblerů vyrábí právě z plastu. Proto je tu pro vás australský nápad jménem KeepCup, který spojuje dvě věci – šetrnost k životnímu prostředí a pití kávy.

Tumbler KeepCup je totiž vyroben z recyklovaného a i dále recyklovatelného plastu; díky tomu, že je složen z homogenního materiálu je snadný k recyklaci. Dá se omýt v myčce a opět používat, nebudete tedy pitím kávy ničit lesy odhazováním kartonových kelímků. Navíc KeepCup zanechá nápoj horký o 20 až 30 minut déle než normální plastové tumblery a jeho rozklad je rychlejší, než kdyby byl vyroben z tradičního plastu.

Co je ale na KeepCup naprosto skvělé? Možnost udělat si vlastní barevný design!  A nebude vás to stát moc. Vyrábí se ve třech velikostech (227ml, 340ml a 454ml) a ceny i s poštovným jsou £11.10, £11.60, respektive £12.10 od nejmenšího po největší.